Mečbal pre Spišskú Novú Ves

13.04.2021

Finálová séria play-off SHL pokračovala štvrtým duelom. Domáca Spišská Nová Ves zdolala Žilinu výsledkom 1:0, vďaka čomu sa v sérii ujala vedenia 3:1 a vybojovala si mečbal. Piaty zápas je na programe v piatok 16. apríla na ľade Žiliny.

HK Spišská Nová Ves – Vlci Žilina 1:0 (0:0, 1:0, 0:0), stav série: 3:1

Góly: 25. Tyczynski (Rapáč, Hvila). Rozhodovali: Štefik, Krajčík – Beniač, Riš, strely: 28:39, vylúčenia : 5:5, presilovky: 0:0, oslabenia: 0:0, bez divákov

Spišská Nová Ves: Melicherčík – Dow, Chovan, Fabian, Hančák, Ordzovenský, Pichnarčík, Česánek,Olejník – Giľák, Černý, Lahtinen – Hvila, Tyczynski, Rapáč – Džugan, Vartovník, Moučka – Piačka, Češík, Novák

Žilina: Mikoláš – Lenďák, Dubeň, Malina, Jaborník, Drtina, Pacalaj, Fatul, Jakubík – Koyš, Markovič, Jurčík – Petráš, Skladaný, Mikula – Cíger, Linet, Safaraleev – Macek, Urban, Rehák

Po vysokej prehre z tretieho zápasu si tentoraz Spišiaci dali pozor na úvodné minúty. Na oboch stranách dominovali kvalitné defenzívy a spoľahliví brankári. Skóre stretnutia otvoril počas druhej tretiny domáci útočník Damian Tyczynski. Napriek niekoľkým dobrým príležitostiam už ani jeden z tímov ďalší gól nepridal, a tak sa presný zásah mladého Poliaka ukázal ako víťazný. Hosťom nepomohla ani záverečná hra bez brankára, ku ktorej sa odhodlali vyše dve minúty pred záverečným klaksónom. Žilinským Vlkom sa len druhýkrát v prebiehajúcej sezóne stalo, že vyšli gólovo naprázdno. Spišskú Novú Ves delí od návratu do najvyššej súťaže po jedenástich rokoch iba jedno víťazstvo.

autor: Samuel Brecko | grafika: Lukáš Ďugel